RUŠNÉ NOVEMBROVÉ DNI SÚ ZA NAMI

Publikované:

RUŠNÉ NOVEMBROVÉ DNI SÚ ZA NAMI

Informácie
Ilustračné DOD_2022

V uplynulých novembrových dňoch sme mali v škole rušno. Organizovali sme Dni otvorených dverí pre verejnosť a najmä pre žiakov základných škôl z Medzilaboriec a blízkeho okolia. Návštevníkov čakal pestrý program.

Učiteľka Martina Jurcaková najprv predstavila ôsmakom a deviatakom študijné a učebné odbory formou prezentácie a videa. Potom ich kroky smerovali k výstavným stánkom stolárov, strojných mechanikov, kaderníčok, obchodných pracovníkov či mechanikov počítačových sietí, kde od učiteľov odborných predmetov a majstrov odborného výcviku získali ďalšie dôležité informácie o štúdiu na našej škole.

Účastníci sa zapájali aj do rôznych aktivít. Vyskúšali si balenie darčekov, pílenie dreva, programovanie v SolidWorks či ohýbanie plechov. Nechýbali ani ukážky strojového vŕtania a rezania závitov. Mnohé dievčatá zase lákalo kadernícke kreslo, kde ich skrášľovali naše žiačky. Návštevníci si taktiež pozreli priestory odborného výcviku a teoretického vyučovania.

Veríme, že Dni otvorených dverí splnili svoj účel a pomohli žiakom základných škôl zorientovať sa pri výbere svojho budúceho povolania.

Mgr. Miroslava Gičová