PRIATEĽSKÉ STRETNUTIE

Publikované:

PRIATEĽSKÉ STRETNUTIE

Informácie
Priateľské stretnutie

Riaditeľka školy privítala 30. apríla 2024 na pôde našej školy zástupcov miestnej samosprávy, partnerov zo vzdelávacích inštitúcií, podnikateľov  a predstaviteľov miestnych firiem. Cieľom priateľského stretnutia bola prezentácia moderných priestorov školy po skončení projektov Zlepšenie stredného odborného školstva v PSK a Zlepšenie vzdelávacej infraštruktúry v Spojenej škole Medzilaborce.

Naši vzácni hostia najprv navštívili odborný výcvik, kde im riaditeľka školy v krátkosti priblížila úspechy v rámci projektov. Vzápätí nasledovala prehliadka priestorov praktického vyučovania. Návštevníci nahliadli do zmodernizovaných  strojárskych a stolárskych dielní, kde ich upútali najmä strojárske zariadenia, a to nástrojárska CNC fréza, strojná pasová píla na kov, pákové nožnice na plech, hydraulický lis,  zo stolárskych zariadení hlavne CNC frézovací router na obrábanie dosiek, zrovnavačka hrán, olepovačka, pasová brúska, kolikovačka, hobľovačka a ďalšie.

Hostí sme zaviedli aj do dielní pre mechanikov hasičskej techniky a elektrotechnikov, v ktorých si prezreli laboratórne stoly zložené z modulov, merač RLC, generátor signálov, dvojkanálový osciloskop a sondy, dvojstĺpový zdvihák, vyvažovacie zariadenie, automatickú vyzúvačku pneumatík, autodiagnostiku a iné.

Inováciou prešli aj naše kadernícke salóny, barbier štúdio, nechtové štúdio a učebňa vlasovej a pleťovej kozmetiky. Tie zaujali najmä ženskú časť návštevy.

V budove teoretického vyučovania sme našim hosťom predstavili najnovšie technologické vymoženosti, ako je zostava 3D tlačiarne so sintrovacou pecou a umývacou stanicou. Nedolali ani ponuke vyskúšať si virtuálnu realitu, čo je ďalší spôsob, ako rozvíjať kreativitu vo vzdelávacom procese. Zvláštnu pozornosť vzbudili veľkoformátový a rezací ploter.

Prehliadka nášho školského areálu bola príležitosťou nielen na to, aby sme predstavili naše moderné priestory a technológie, ale aj na to, aby sme ukázali našu vášeň k vzdelávaniu a rozvoju žiakov. Je pre nás cťou, že sme mohli privítať významných hostí a zdieľať s nimi naše úspechy a vízie do budúcnosti prospešné nielen pre našu školu, ale aj pre širšiu komunitu.

Mgr. Monika Stirčáková