V KADERNÍCKOM A KOZMETICKOM SALÓNE

Publikované:

V KADERNÍCKOM A KOZMETICKOM SALÓNE

Exkurzie
Exkurzia kadernícky a kozmetický salón

Ako už býva zvykom, žiaci našej školy odboru kaderník/kaderníčka pravidelne absolvujú exkurzie do kaderníckych salónov. Dňa 30. mája 2024 si druháčky naplánovali návštevu miestneho kaderníckeho a kozmetického salónu. Dievčatá mali možnosť vidieť, ako to v praxi prebieha.

V kaderníckom salóne sledovali prácu kaderníčky, ktorá farbila a fúkala vlasy svojej zákazníčke, využívajúc pritom značku ORO EXPERT. Vedúca salónu následne dievčatám vysvetlila, že produkty tejto značky sú ekologické. Dosahujú najvyššiu kvalitu a výkon a zároveň minimálne zaťažujú životné prostredie. Farby majú krásne odtiene. Šampóny veľmi nezaťažujú vlasy, preto ich nie je potrebné umývať tak často. Taktiež im poradila, ako sa majú zlepšovať, aby boli zručnejšie.  Žiačky získali nové rady a skúsenosti, ktoré ich  posunú vpred v  povolaní, ktoré si vybrali.

V kozmetickom salóne Jana sa dievčatá oboznámili s kozmetikou LARENS. Ide o modernú špecializovanú značku, s ktorou kozmetička pracuje. Získali aj cenné rady, ako sa starať o svoju, aj keď ešte mladú pleť.

Mgr. Anna Holzerová