NA VIANOČNOM KONCERTE LUCIE BÍLEJ

Publikované:

NA VIANOČNOM KONCERTE LUCIE BÍLEJ

Informácie
Vianočný koncert

Lucie Bílá už niekoľko rokov spríjemňuje svojim fanúšikom predvianočný čas tradičnými vianočnými koncertmi, z ktorých dýcha láska, pokoj a kúzelná atmosféra blížiacich sa Vianoc. Túto atmosféru chceli zažiť aj učitelia našej školy, a tak sa v posledný novembrový deň vybrali na jej koncert do Humenného.  Kým si ale vypočuli prvé tóny vianočných piesní českej divy, absolvovali vyše hodinovú cestu za stáleho sneženia, vystáli dlhý rad pred športovou halou a potom takmer 20 minút čakali na začiatok koncertu. Všetko však dávalo zmysel. Bílé Vánoce Lucie Bílé sa nemohli začať bez ozajstnej snehovej pokrývky celého okolia.

Repertoár koncertu bol prispôsobený čarovnému obdobiu Vianoc. Za sprievodu klaviristu Petra Maláska a speváckeho zboru odznela zostava nových piesní, ktoré patria medzi najúspešnejšie melódie dokonale ladiace s tými najkrajšími dňami v roku.

V súčasnosti Lucie Bílá patrí v Čechách a na Slovensku k najpopulárnejším osobnostiam vo svete hudby, preto niet divu, že koncert s obdivuhodným speváckym výkonom zanechal u divákov neopakovateľný umelecký zážitok v duchu blížiacich sa vianočných sviatkov.

Mgr. Miroslava Gičová