V STEEL ARÉNE TO VRELO

Publikované:

Exkurzie
ilustračný obrázok hokej

V STEEL ARÉNE to 22. decembra 2022 vrelo. HC Košice v derby porazili HC MV TRANSPORT Prešov tromi gólmi Pollocka. Tento predvianočný hokejový zápas si vychutnali naživo aj žiaci našej školy. Z ich komentárov vyplynulo, že to bol hokej plný napätia, zvratov a šarvátok a o výsledku 3:2 rozhodli iba dvaja strelci.

Súboj sa začal útočne. Z toho vzišlo aj prvé vylúčenie na strane hostí.  Po presilovke zobrali opraty zápasu do rúk domáci hokejisti. Napriek tomu v 17. minúte padol prvý gól zásluhou Gerlacha. Neskôr sa mohli tešiť aj domáci fanúšikovia. Pollock skóroval dokonca dvakrát. Avšak po dlhých minútach košického oslabenia o dvoch hráčov napokon vyústil nápor Prešova ku gólu z hokejky Gerlacha a stav bol vyrovnaný.

Tretie dejstvo začalo hneď dvoma presilovkami Košíc. Ani jedna sa ale neskončila vytúženým gólom. Už o pár sekúnd však Pollock zavŕšil neuveriteľný hetrik a bolo vymaľované. Nešťastie na strane Šarišanov sa kopilo v podobe zlomenej hokejky pri nádejnej strele či vylúčení. V šestici hrali len posledných 40 sekúnd, no okrem vyvolanej šarvátky sa nestalo už nič dôležité. Košičania si darovali tri body pod stromček.