„CITRÓNY A POMARANČE“ NA SVAHU

Publikované:

„CITRÓNY A POMARANČE“ NA SVAHU

Kurzy
ilustračné foto lyžiarsky výcvik

Žiaci 1. a 2. ročníka  absolvovali 13. – 17. marca lyžiarsky výcvik v stredisku Drienica Lysá pri Sabinove, ktorého cieľom bolo získať pozitívny vzťah k tomuto bielemu športu. Ubytovaní boli v hoteli Javorná vzdialenom 100 metrov od svahu. V nádhernom prostredí si žiaci teoreticky a prakticky osvojovali pravidlá bieleho kódexu a základy zjazdového lyžovania pod vedením inštruktorov Miroslava Vojníka a Pavla Lukačika. Funkciu zdravotníka zabezpečovala p. Zdenka Gajdošová.

Vedúci kurzu hneď v úvode rozdelili žiakov do dvoch družstiev na základe lyžiarskych schopností. Keďže boli aj farebne rozlíšení, na svahu sa prezentovali pod názvami Citróny a Pomaranče.

V stredu poobede žiaci vymenili lyže za biliardový stôl. Turnaj systémom každý s každým si užívali nielen žiaci, ale aj inštruktori, ktorí sa napokon stali celkovými víťazmi. Na druhom mieste sa umiestnili Pavel Ternavský, Dominik Čonka, tretie miesto získali Filip Bilý a Daniel Ličko. Zemiaková medaila sa ušla Filipovi Sterankovi a  Filipovi Zavackému. Vo štvrtok a piatok sa opäť vrátili na svah.

Po absolvovaní lyžiarskeho výcviku môžeme konštatovať, že splnil svoju úlohu, čo bolo zjavné z pozitívnej reakcie žiakov po každej zvládnutej jazde.

 

Mgr. Pavel Lukačik