header-01 header-02 header-03 header-04 header-05 header-06
Spojená škola
Medzilaborce
Nachádzate sa tu: Domov > Aktivity > Súťaže > Školský rok 2012/2013

Školský rok 2012/2013

 • 3D projektovanie kuchyne

  3D projektovanie kuchyne

  3D vizualizácie návrhov interiéru kuchyne vytvorené žiakmi III. ročníka odboru operátor drevárskej a nábytkárskej výroby.

  chripak_michal
  duleba_david
  firkal_daniel
  jalc_slavomir
  licko_tomas
  mirman_lukas
  pirohanic_tomas
 • Ľadová kráľovná

  Ľadová kráľovná

  Kde bolo, tam bolo, v jeden pekný mrazivý, slnkom zaliaty deň sa objavilo v medzilaborskom kráľovstve päť ľadových kráľovien. Nebola to však rozprávka, ale bežný štvrtok, a predsa zvláštny, zanechávajúci svoje stopy v živote školy. Pre šikovné dievčatá zo Strednej odbornej školy Andyho Warhola v Medzilaborciach bol 6. december 2012 veľmi očakávaný. Naše budúce kaderníčky totiž v tradičný mikulášsky deň „vytvorili“ ľadové kráľovné.

  Pekne zmodernizované školské kaderníctvo sa naplnilo usilovnými dievčatami, ich pomocníčkami a ďalšími zvedavcami, ktorí sa prišli pozrieť na kreativitu a šikovnosť našich mladých vlasových umelkýň. Šikovné ruky dievčat postupne menili strapaté vlasy na malé umelecké dielka. Počiatočnú nervozitu súťažiacich vystriedali tvorivosť a sústredenie na korunu ženskej krásy. Výsledok prekvapil všetkých, ale potrápil hlavne porotu, ktorá musela zvoliť víťazku súťaže. 

  Svoje umenie s prípravou účesov na zadanú tému si zmerali Jarmila Palidrapová, Ivana Sičaková, Františka Kizáková, Daša Kasanderová a Monika Čerevková. Výraznou pomocou pre súťažiace bola skupinka pomocníkov z radov spolužiačok, starajúcich sa o oblečenie, líčenie aj manikúru „kráľovien“ a hlavne majsterka Daniela Baranová, ktorá súťaž pripravovala a koordinovala. Celkovú atmosféru podfarbovala príjemná vianočná hudba pripomínajúca blížiace sa najkrajšie sviatky v roku.

  Porota nakoniec definitívne rozhodla o víťazke. Stala sa ňou Daša Kasanderová, ktorá vytvorila z Aničky Karolovej najkrajšiu ľadovú kráľovnú. Z druhého miesta sa tešila Františka Kizáková spolu so svojím modelom Veronikou Škovranovou. Na tretej priečke skončila Ivana Sičáková spolu s Radkou Drugovou.

 • Slovenčina hrou

  Slovenčina hrou

  Pár dní pred Vianocami sa v našej škole rozdávali darčeky. Mohli ich získať žiaci, ktorí sa 20. 12. 2012 zapojili do VI. ročníka súťaže Slovenčina hrou.

  Tohtoročná súťaž bola v mnohých ohľadoch iná ako minulé ročníky. Prvýkrát sa konala pred zrakmi študentov a učiteľov z celej školy v priestoroch školskej jedálne, prvýkrát sa používala moderná počítačová technika, prvýkrát do poroty zasadli učitelia, nielen učiteľky a prvýkrát diváci mohli získať tombolu.

  Do súťaže sa zapojili trojčlenné družstvá z piatich tried, ktoré si zvolili originálne názvy:
  UŠKÁ z I. A – Žaneta Buberová, Žaneta Suchá, Ivana Hudáková,
  HORÚCA MÚDROSŤ z II. A – Tomáš Pira, Majo Dobda, Bogdan Osvičinskij,
  ŠMOLKOVIA, S. R. O. z III. A – Roland Guba, Lívia Džupinová, Erik Lindor,
  CUCACI z III. B – Dávid Duleba, Tomáš Licko, Dominik Koman,
  TVRDOSŤ JE BETÓN zo IV. A – Gabriel Varga, Juraj Stebila, Marek Labík.

  Súťažiaci bojovali o najlepšie umiestnenie v 6 kolách. Išlo nielen o vedomosti zo slovenského  jazyka a literatúry, ale aj o kreativitu, tvorivosť a zručnosť. Úlohou družstiev bolo napr. pohotovo vytvoriť reklamu podľa predlohy či zvládnuť rapové spievanie na zadané slová. Porota oceňovala aj herecké nadanie súťažiacich pri dramatizácii literárneho textu a čelovke. Jednotlivé družstvá podali excelentné výkony s primeranou dávkou vtipu a humoru, o čom svedčil aj obrovský aplauz publika.

  Takmer po troch hodinách naplnených vedomosťami a tvorivosťou jednotlivých družstiev porota mohla určiť víťazov: 1. miesto obsadilo družstvo z III. A, veľmi tesne za nimi skončilo družstvo z I.A, tretiu priečku obsadili žiaci z II.A.

  Na záver pani riaditeľka školy Ing. Eva Solejová odovzdala vianočné darčeky súťažiacim a popriala im veselé a šťastné prežitie vianočných sviatkov.

  Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže Slovenčina hrou.

  Mgr. Miroslava Gičová

  P1090648
  P1090654
  P1090662
  P1090678
  P1090679
  P1090685
  P1090697
  P1090699
  P1090704
  P1090720
  P1090732
  P1090742
  P1090743
  P1090758
  P1090761
  P1090764
  P1090783
  P1090799
  P1090800
  P1090803
 • Mladý remeselník

  Mladý remeselník

  Už sedemnásť rokov sa v Prešove organizuje prestížna súťaž zručnosti Mladý remeselník, do ktorej sa pravidelne aktívne zapája aj naša škola. V tomto roku Stredná odborná škola technická v Prešove privítala 5. a 6. decembra 2012 na svojej pôde okrem slovenských škôl aj dve české a jednu z Poľska.

  Našu školu boli v tomto roku prvýkrát reprezentovať študenti tretieho ročníka v odbore stolár Michal Chripak a Tomáš Licko. Obaja zhodne tvrdili, že to bola pre nich pozoruhodná skúsenosť.

  Celá súťaž sa konala v dvoch odboroch. Stolári mali vyrobiť funkčné sklápacie kreslo na opaľovanie z bukového dreva, do ktorého mali vložiť plátno. Keďže táto súťažná disciplína bola náročnejšia, súťažiaci mohli vyrábať kreslo dva dni. Zaujímavosťou bolo žrebovanie členov hodnotiacej komisie spomedzi majstrov odborného výcviku. Takže výrobky v odbore stolár hodnotili majstri z Prešova, Michaloviec a z českého Berouna. 

  Druhým súťažným odborom bolo murárstvo. Súťažiaci mali postaviť prieduchový komín z klasických tehál.

  „Aj keď sme nezískali umiestnenie na prvých troch miestach, súťaž sa mi veľmi páčila,“ pripomenul Tomáš. „Je pozoruhodné, že sa môžu študenti ako ja porovnávať pri výrobe hoc aj rozkladacieho kresla.“

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • Expert Geniality Show

  Expert Geniality Show

  V školskom roku 2012/2013 sa na súťaži Expert geniality show zúčastnilo 18 študentov našej školy. Žiaci vypracovávali testy v rámci tém: 1. Spoločnosť kedysi a dnes (dejepis, občianska náuka, všeobecný rozhľad), 2. Tajomstvá prírody (biológia, fyzika, astronómia, chémia), 3. Svetobežník (fyzická, politická a humánna geografia) a 4. Do you speak English? (čítanie, bežné výrazy a trochu anglickej gramatiky).

  Študenti boli rozdelení do dvoch skupín podľa kategórií. V kategórii Expert O12 (žiaci 1. a 2. ročníka stredných odborných škôl) súťažilo 10 a v kategórii Expert O34 (žiaci 3. a 4. ročníka stredných odborných škôl) 8 študentov. Najčastejšími témami, ktoré si žiaci sami vyberali, boli Tajomstvá prírody a Do you speak English?

  Umiestnenie žiakov SOŠ AW Medzilaborce v rámci Slovenska:

                                                        Celkové poradie       Výsledné skóre 
  1. Žaneta Buberová, I. A                      209                          148,52
  2. Erik Lindor, III. A                               332                           122,86
  3. Miroslava Lesniková, II. A               385                           117,18

  P1090263
  P1090265
  P1090269
  P1090279
  P1090282
  P1090284
 • Karnevalová avantgarda

  Karnevalová avantgarda

  Karnevalová avantgarda - Medzinárodná kadernícka súťaž

 • Matematický klokan

  Matematický klokan

 • Mladý tvorca v Nitre

  Mladý tvorca v Nitre

  Drevená plastika z Medzilaboriec získala čestné uznanie

  Stredná odborná škola Andyho Warhola v Medzilaborciach sa aj v tomto školskom roku zúčastnila na výstave Mladý tvorca v Nitre.

  V dňoch 18. – 20. apríla 2013 sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre konal už 21. ročník prezentačnej výstavy výrobkov žiakov stredných odborných škôl z celého Slovenska. Ministerstvo hospodárska SR ako jeden zo subjektov, koordinujúcich odborné vzdelávanie a prípravu žiakov stredných odborných škôl, vyhlásilo súťaž o TOP výrobok výstavy v šiestich kategóriách.

  Stredná odborná škola Andyho Warhola v Medzilaborciah prihlásila do tejto súťaže dva výrobky: v kategórii textil a odevníctvo dekoratívny výrobok Paraván s textilnou dekoráciou a v kategórii umelecké spracovanie výrobkov drevenú plastiku pod názvom ADAM a EVA. Práve druhý menovaný výrobok zaujal v tejto prestížnej súťaži verejnosť a odbornú porotu, ktorá hodnotila úroveň prezentovaných vystavených výrobkov. Drevená plastika ADAM a EVA získala čestné uznanie za originálnosť riešenia, kvalitu spracovania a kompozičnú vyváženosť.

  Ing. Michal Repčik, zástupca riaditeľky školy

 • Medzinárodný volejbalový turnaj v Srbsku

  Medzinárodný volejbalový turnaj v Srbsku

  27. apríla 2013 sa v Ruskom Keresture v Srbsku konal 3. ročník medzinárodného volejbalového turnaja žiakov stredných škôl, ktorý organizuje Základná a stredná škola „Petro Kuzmjak“ pod názvom ZDRAVO MLADI EVROPI. Turnaja sa zúčastnili tri zahraničné družstvá zo Slovenska, Poľska a Ukrajiny a tri domáce tímy z Ruského Keresturu, Subotice a Sombora.

  P1000165
  P1000177
  P1000181
  P1000195
  P1000208
  P1000226
  P1000314
 • Štúrovo pero

  Štúrovo pero

  V tomto školskom roku sa naša škola opäť zapojila do súťaže stredoškolských časopisov Štúrovo pero 2012. Vyhodnotenie sa konalo 26. - 27. 04. 2013 v Knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene, kde sa zišli nielen budúci nádejní novinári, ale aj známe osobnosti z politiky či spravodajstva. 

  Prvý deň sa konali semináre o písanej žurnalistike. M. Lesníková a N. Pristašová si vypočuli od známych publicistov P. Vítka a P. Hermana, aké sú plusy a mínusy nášho časopisu la Borec. Prekvapením dňa bola beseda s Robertom Ficom, predsedom vlády SR. Naše dievčatá boli nadšené prítomnosťou vzácneho hosťa, preto ho po skončení besedy poprosili o podpis do časopisu a spoločnú fotografiu. Vo večerných hodinách všetkých účastníkov čakal koncert country skupiny Pacipacifik.

  V sobotu doobeda pokračovali hodnotenia stredoškolských časopisov s Lukášom Dikom, novým šéfom správ STV. Nechýbali ani stretnutia s redaktormi televízie Markíza a STV. Na zvedavé otázky študentov odpovedali Marián Lechan, Patrik Herman a Lukáš Diko.

  Potom už všetci čakali na vyhodnotenie súťaže. Náš časopis nezískal ocenenie, ale dievčatá získali vzácne rady od novinárov, ako časopis vylepšovať a zdokonaľovať.

  Mgr. Miroslava Gičová

  2013_0428ta0013
  2013_0428ta0020
  2013_0428ta0023
  2013_0428ta0027
  2013_0428ta0036
  2013_0428ta0042
  2013_0428ta0048
  2013_0428ta0061
  2013_0428ta0063
  2013_0428ta0073

Kalendár

<< Júl 2022 >>
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Rozvrh hodín

  od do
1. 07:55 08:40
2. 08:45 09:30
3. 09:35 10:20
4. 10:40 11:25
5. 11:35 12:20
6. 12:50 13:35
7. 13:40  14:25
8. 14:30 15:15

Kontakt

Spojená škola

Duchnovičova 506

068 01 Medzilaborce

 

e-mail: sosaw@post.sk

tel.: 057 / 73 21 348

slide-01 slide-02 slide-03 slide-04 slide-05

VÁŠ DISPLEJ JE PRÍLIŠ
MALÝ PRE ZOBRAZENIE
TEJTO STRÁNKY.
POUŽITE DISPLEJ
S VYŠŠÍM ROZLÍŠENÍM.
************************************
YOUR DEVICE IS TOO SMALL
FOR BROWSING THIS PAGE.
USE A DEVICE
WITH HIGHER RESOLUTION.