header-01 header-02 header-03 header-04 header-05 header-06
Spojená škola
Medzilaborce
Nachádzate sa tu: Domov > Aktivity > Školské akcie > Školský rok 2016/2017

Školský rok 2016/2017

 • Slávnostné otvorenie školského roka

  Slávnostné otvorenie školského roka

 • Ocenenie Granátt

  Ocenenie Granátt

  18.09.2016 sa žiačky III. A triedy obchodnej akadémie pod vedením Ing. Anne Fecákovej zapojili v rámci cvičnej firmy do projektu s cieľom získať ocenenie Granátt. Granátt je oceňovanie jedinečných aktivít stredných a základných škôl, ktorého organizátorom je  Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

  Náš súťažný projekt Podnikám, podnikáš, podnikáme je založený na rozvoji podnikateľských aktivít v škole a spolupráci s cvičnou firmou z Kene. Vyhodnotenie sa uskutoční 8.11.2016 v kongresovom centre Smolenice SAV.

  Veríme, že tento projekt zaujme a cenné ocenenie získame.

  Ing. Anna Fecáková

 • Európsky deň jazykov

  Európsky deň jazykov

  V pondelok 26. septembra 2016 sme na našej Strednej odbornej škole Andyho Warhola v Medzilaborciach oslávili Európsky deň jazykov. Európsky deň jazykov je oslavou kultúrnej a jazykovej rôznorodosti Európy. Jeho cieľom je podnietiť Európanov, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov.

  Svoje stabilné miesto v kalendári získal v roku 2001 a odvtedy sa ľudia v celej Európe zapájajú do rôznych projektov a aktivít, pomocou ktorých podnecujú iných k štúdiu európskych jazykov a ich kultúr. Spoznávanie jazykov nie je len o učení sa fráz a slovíčok, ale aj o prijímaní iných názorov, spôsobov správania sa, no aj chutí a vôní. Mnohí mladí ľudia sa rozhodnú študovať alebo pracovať v zahraničí a vtedy ocenia, že hodiny strávené nad učebnicami jazykov sú osožné.

  Naši študenti sa mohli koncom septembra motivovať k učeniu jazykov prostredníctvom videí a nechýbala ani zaujímavá prezentácia o cudzích jazykoch, ktoré sa v škole učia. Na záver mohli žiaci preukázať svoje vedomosti z cudzích jazykov v kvízoch, za ktoré mohli byť ocenení žolíkom, ktorý slúži na ospravedlnenie v prípade skúšania alebo neohlásenej previerky. Veríme, že tento deň priniesol študentom mnoho nových poznatkov o krajinách Európy a ich jazykoch a pevne veríme, že budú naďalej motivovaní k usilovnému štúdiu cudzích jazykov. Počas celého dňa panovala dobrá nálada a my sa už teraz tešíme na ďalší ročník.

  Mgr. Natalija Kravčenko

  IMAG1341
 • Beh mesta Medzilaborce

  Beh mesta Medzilaborce

  3. ročník Behu mesta Medzilaborce

  DSC_0767
  DSC_0771
 • Deň otvorených dverí

  Deň otvorených dverí

  V dňoch od 17.10.2016 až 21.10.2016 prebiehal Deň otvorených dverí pre žiakov zo základných škôl regiónu Medzilaboriec. Žiaci mali možnosť vidieť priestory školy na Duchnovičovej ulici, kde prebieha teoretické vyučovanie. Po jednotlivých učebniach žiakov sprevádzala výchovná poradkyňa Ing. Anna Libáková.

  Na Ulici Mierovej, kde sa realizuje praktické vyučovanie, žiakov sprevádzal Mgr. Stanislav Protivňak. Žiaci mali možnosť vidieť stolársku a strojársku dielňu. Zaujal ich aj kadernícky salón, v ktorom prebieha praktické vyučovanie učebného odboru kaderník. 

  Dúfame, že sa priestory našej školy páčili hlavne deviatakom a niektorí z nich sa rozhodnú pre štúdium práve v našej škole.

  Ing. Anna Libáková

  P1100636
  P1100637
  P1100643
  P1100644
  P1100648
 • Deň Prešovského kraja

  Deň Prešovského kraja

  Na Úrade Prešovského samosprávneho kraja sa dňa 15.11.2016 uskutočnila akcia pod názvom Deň Prešovského kraja. V rámci podujatia bol pripravený bohatý interaktívny program pre verejnosť. Návštevníkom bola k dispozícii celá budova - od prízemia až po šieste podlažie. Pre verejnosť boli otvorené aj priestory na druhom podlaží, kde sídlia predseda aj podpredseda PSK a riaditeľ Úradu Prešovského samosprávneho kraja.

  Toto podujatie bolo doplnené bohatým kultúrnym programom, v ktorom účinkovali mažoretky, sólisti v speve, ľudová hudba, spevácky zbor a tanečníci. Akcia bola doplnená aj módnou prehliadkou.

  Naša škola na výstave prezentovala výrobky z dreva, kovu a textílií. Dosiahnuté úspechy, akcie a súťaže školy boli sprostredkované verejnosti formou  audio projekcie a školského časopisu špeciálne pripraveného na toto podujatie. Medzi návštevníkmi o náš výstavný stánok bol veľký záujem Zásluhu na tom majú hlavne majstri odborného výcviku Mgr. Stanislav Protivňak, Mgr. Pavel Lukačik a učiteľ odbornej praxe Ing. Štefan Veľas.

  Akcia mala medzi širokou verejnosťou veľký úspech a naša škola taktiež prispela k tomuto úspechu.

  Mgr. Stanislav Protivňak

  20161115_120650
  20161115_120802
 • Hodina deťom

  Hodina deťom

  2. novembra 2016 sa konal X. ročník pokladničkovej zbierky Hodina deťom, ktorá je najväčším projektom Nadácie pre deti Slovenska. Počas tohto dňa vyšli do ulíc Slovenska dobrovoľnícke tímy s pokladničkami s usmiatym Hugom - maskotom zbierky. Cestou do práce, školy, za oddychom či povinnosťami mohol každý človek veľmi jednoducho prispieť na dobrú vec vhodením ľubovoľnej sumy do pokladničky.

  Jeden  tím tvorili aj dobrovoľníci SOŠ Andyho Warhola v Medzilaborciach. Ladislava Očenášová, Simona Očenášová, Miroslava Romžová, Karin Gribová a Gabriel Lukačik v tento deň vyzbierali 85,50 eur. Úprimne ďakujeme všetkým darcom, ako aj tým, vďaka ktorým celá akcia môže každoročne prebehnúť.

  Ing. Martina Jurcáková

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • Beseda s abstinujúcim alkoholikom

  Beseda s abstinujúcim alkoholikom

  V rámci Týždňa boja proti drogám a Živej knižnice sa dňa 29. novembra študenti III. A a I. NŠ zúčastnili na besede s abstinujúcim alkoholikom V. Jalčom, ktorý pravidelne prichádza k žiakom školy a rozpráva o svojom strastiplnom živote.

  Mgr. Monika Stirčáková

  P1110089
  P1110094
  P1110106
  P1110108
  P1110110
  P1110112
 • Hľadám svoje miesto na zemi

  Hľadám svoje miesto na zemi

  V rámci primárnej prevencie drogových závislostí a zdravého životného štýlu sa 27. marca 2017 uskutočnilo stretnutie žiakov druhého ročníka s metodičkou z CPPPaP PhDr. Máriou Bickovou na tému Hľadám svoje miesto na zemi.

  Žiaci sa zúčastnili aj na besede s príslušníkom PZ. Témou ich diskusie bola problematika priestupkov a trestných činov.

 • Týždeň modrého gombíka

  Týždeň modrého gombíka

  13. ročník celoslovenskej zbierky nadácie Unicef „Týždeň modrého gombíka“ trval v tomto školskom roku od 15.05.2017 do 19.05.2017. Samozrejme, že naša škola sa opäť zapojila do tejto kampane. Naše dobrovoľníčky Karin Gribová, Simona Očenášová, Sophia Solejová a Katka Zozuľaková vyrazili do ulíc mesta s cieľom pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

  Tohtoročná zbierka bola zameraná na pomoc deťom na Ukrajine, ktoré trpia v dôsledku ozbrojeného konfliktu. Kríza ovplyvňuje 3,8 milióna obyvateľov krajiny, z toho 1 milión detí. Obzvlášť ťažká je táto situácia práve pre deti – mnohé rodiny sa už museli niekoľkokrát sťahovať, míňajú sa im finančné zdroje a strácajú psychické schopnosti zvládať vzniknutú situáciu. Aj preto sa naše dobrovoľníčky naozaj snažili a oslovovali v škole i v uliciach mesta čo najviac ľudí. Podarilo sa im vyzbierať 79,68 eur.

  Veľmi pekne ďakujeme každému, kto prispel.

  Ing. Martina Pristašová

 • školFEST – koncert pre školy

  školFEST – koncert pre školy

  25. mája sa žiaci našej školy zúčastnili na 1. ročníku koncertu pod názvom školFEST v STEEL ARÉNE v Košiciach. Lákadlom pre nich bolo vystúpenie mladých spevákov slovenskej popmusic, a to Dominiky Mirgovej, Celeste Buckingham a Adama Ďuricu.

 • Sophista pro regione

  Sophista pro regione

  Prešovský samosprávny kraj sa v školskom roku 2016/2017 opäť rozhodol udeliť ocenenie – plaketu Sophista pro regione – Učiteľ múdrosti pre región ako mimoriadne ohodnotenie činnosti pre najaktívnejších a najúspešnejších pedagógov kraja, ktorí pôsobia na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja. Ide o deviaty ročník, ktorý pokračuje v tradícii morálneho ocenenia a povzbudenia pedagógov.

  Vedenie Strednej odbornej školy Andyho Warhola v Medzilaborciach podala nomináciu, ktorá sa stretla s pozitívnou odozvou a medzi najúspešnejších dvadsať pedagógov Prešovského kraja bol vybraný za školský rok 2016/2017 Mgr. Stanislav Protivňak.

  Slávnostné udeľovanie ocenení sa uskutočnilo 26. júna 2017 na veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Na slávnostnom akte udeľovania ocenení pedagógom sa zúčastnil predseda Prešovského samosprávneho kraja MUDr. Peter Chudík. Zároveň bolo ocenených dvadsať najúspešnejších študentov stredných škôl v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja. Slávnostné oceňovanie bolo spestrené vystúpením študentov.

  Ing. Vladislav Kvaska

 • Integračné stretnutie poľsko-slovenskej mládeže v Rzeszowe

  Integračné stretnutie poľsko-slovenskej mládeže v Rzeszowe

  V rámci projektu Spoznajme sa bližšie sa žiaci našej školy zúčastnili 14. septembra na podujatí pod názvom Integračné stretnutie poľsko-slovenskej mládeže v Rzeszowe. Najprv si študenti vypočuli prednášku so zameraním na nové dimenzie vo vzdelávaní. Poobede ich čakalo stretnutie s cestovateľom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.

  Žiaci sa však najviac tešili na paintbalový turnaj v poobedňajších hodinách. Súťažilo osem tímov žiakov stredných škôl z Poľska a zo Slovenska. Naše päťčlenné družstvo (T. Roháč, S. Vagaský, M. Galajda, A. Halčinová, L. Lelič) sa postupne dostalo z úvodného kola až do finále. Návrat domov bol veselý. Síce sme prišli dosť neskoro, ale s najcennejším pohárom v rukách.

  Mgr. Miroslava Gičová

Kalendár

<< Júl 2022 >>
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Rozvrh hodín

  od do
1. 07:55 08:40
2. 08:45 09:30
3. 09:35 10:20
4. 10:40 11:25
5. 11:35 12:20
6. 12:50 13:35
7. 13:40  14:25
8. 14:30 15:15

Kontakt

Spojená škola

Duchnovičova 506

068 01 Medzilaborce

 

e-mail: sosaw@post.sk

tel.: 057 / 73 21 348

slide-01 slide-02 slide-03 slide-04 slide-05

VÁŠ DISPLEJ JE PRÍLIŠ
MALÝ PRE ZOBRAZENIE
TEJTO STRÁNKY.
POUŽITE DISPLEJ
S VYŠŠÍM ROZLÍŠENÍM.
************************************
YOUR DEVICE IS TOO SMALL
FOR BROWSING THIS PAGE.
USE A DEVICE
WITH HIGHER RESOLUTION.