header-01 header-02 header-03 header-04 header-05 header-06
Spojená škola
Medzilaborce
Nachádzate sa tu: Domov > Aktivity > Školské akcie > Školský rok 2014/2015

Školský rok 2014/2015

 • Výtvarná dielňa s Jitkou Kopejtkovou

  Výtvarná dielňa s Jitkou Kopejtkovou

  V piatok 12. septembra 2014 prebehlo ukončenie  – finisáž výstavy  POST POP ART vs. STREET ART trojice umelcov  Jitka Kopejtková – Poppy - Daniel Brogyányi v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola. Na podujatí sa zúčastnili žiačky prvého ročníka pod vedením učiteľa Mariána Mazanca. Zaujala ich najmä prednáška Jitky Kopejtkovej o STREET ARTE, teda umení, ktoré je všade okolo nás.

  IMG_20140912_120905
  IMG_20140912_121944
 • Európsky deň jazykov

  Európsky deň jazykov

  Už sa pomaly stáva zvykom, že sa 26. 9. na Strednej odbornej škole Andyho Warhola v rámci Európskeho dňa jazykov, pripadajúceho na tento deň, uskutočňuje nejaká nezvyčajná  akcia, ktorá má obohatiť vyučovanie jazykov o čosi nové, zaujímavé, neobvyklé. 

  Ani tento rok to nebolo inak. Posledný pracovný deň týždňa bol spojený s aktivitou pod názvom Eurokvíz – deň jazykov, zábavy a hier. Pre žiakov všetkých ročníkov bol z každého  cudzieho jazyka pripravený kvíz s cieľom preveriť ich znalosti o krajinách, ktorých jazyk sa učia, a zároveň hravou formou sprostredkovať nové informácie pre spolužiakov s iným cudzím jazykom. Okrem toho sa mohli zabaviť riešením rôznych jazykových krížoviek, rébusov a  doplňovačiek. Študenti boli rozdelení do šiestich skupín, ktoré sa postupne striedali v  učebni anglického, nemeckého a ruského jazyka.

  V závere podujatia všetci netrpezlivo čakali na vyhodnotenie.  Za každý cudzí  jazyk bol vyhlásený jeden najlepší  riešiteľ, ktorý bol za svoje vedomosti odmenený cenou. Z anglického jazyka mal najviac správnych odpovedí Peter Romža z III. A.  Dramatický rozstrel po nerozhodnom výsledku z nemčinárskeho kvízu najlepšie zvládla prváčka Šárka Kozáková a najlepším ruštinárskym lúštiteľom bol Matej Lutaš zo IV. A.

  Mgr. Róbert Čeremeta

  P1050945
  P1050957
  P1050962
  P1050974
  P1050979
  P1050982
 • Volejbalový turnaj o pohár vedúceho odboru školstva PSK

  Volejbalový turnaj o pohár vedúceho odboru školstva PSK

  17. októbra sa opäť zišli zamestnanci škôl v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja, aby si zmerali sily vo volejbale. Všetkých účastníkov  vítala Stredná odborná škola, Kušnierska brána v Kežmarku, ktorá bola hlavným organizátorom 9. ročníka volejbalového turnaja o pohár vedúceho odboru školstva PSK.

  Na turnaji sa zúčastnilo 14 družstiev. Členovia tímu SOŠ A. Warhola v Medzilaborciach (M. Gičová,    M. Vojník, M. Mazanec, M. Prejsa, S. Gališin a K. Mazanec) statočne bojovali v skupine s výberom okresov Humenné, Vranov nad Topľou a Stará Ľubovňa.  Výhra nad Humenčanmi a remíza s Vranovom im zaručila druhé miesto v skupine, keďže zdolať minuloročného a aj tohtoročného víťaza bolo nad ich sily.

  Po skončení zápasov sa konalo vyhodnotenie. Vedúci odboru školstva PSK Karol Lacko osobne odovzdal putovný pohár celkovému víťazovi turnaja výberu okresu Stará Ľubovňa. Výber okresu Kežmarok obsadil druhé miesto. Tretie miesto si vo vzájomnom zápase vybojoval výber okresu Snina pred Bardejovom.

  V závere vyhodnotenia vedúci odboru školstva pozval všetkých účastníkov do Medzilaboriec, kde sa bude konať nasledujúci, jubilejný ročník turnaja.

  Mgr. Miroslava Gičová

 • Prednáška na tému Piercing a tetovanie

  Prednáška na tému Piercing a tetovanie

  V rámci podpory zložky výchovy k manželstvu a rodičovstvu sa v priestoroch knižnice našej školy 27. októbra uskutočnila prednáška na tému Piercing a tetovanie. Pod vedením Mgr. Zlatice Kožinovej z RÚVZ Humenné sa študenti I.A, II. A a II. NŠ triedy dozvedeli o zdravotných rizikách  hroziacich pri piercingu či tetovaní na rôznych častiach tela a o správnej starostlivosti o tetovanie a piercing.

  Ing. Z. Vladyková

  P1060066
  P1060069
  P1060070
  P1060074
  P1060075
  P1060076
 • Imatrikulácia prvákov

  Imatrikulácia prvákov

  P1060210
  P1060215
  P1060262
  P1060268
  P1060271

 • Vyhodnotenie súťaže stredoškolských časopisov

  Vyhodnotenie súťaže stredoškolských časopisov

  Na pôde Knižnice Pavla Országha Hviezdoslava v Prešove sa 19. novembra uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie súťaže stredoškolských časopisov, do ktorej sa zapojila aj Stredná odborná škola Andyho Warhola v Medzilaborciach. Tento druhý ročník krajskej súťaže v pôsobnosti Prešovského kraja bol pre nás úspešný. Študentský časopis la Borec získal cenu Objav roka.

  Na podujatí sa zúčastnila členka redakčnej rady Žaneta Buberová, ktorá prevzala diplom a vecnú odmenu.

  V tomto roku sa do súťaže zapojilo 19 časopisov, takže konkurencia bola veľká. Porotcovia sa pri hodnotení časopisov zamerali na kreativitu, grafiku, prácu s fotografiou, titulky, štylistiku a spracovanie tém. Samozrejme, že odznela prevažne  kritika na margo jednotlivých časopisov s cieľom odstrániť ich nedostatky, ale všetci sa zhodli v tom, že kvalita časopisov oproti prvému ročníku súťaže stúpla.

  Súčasťou podujatia bola aj prezentácia zameraná na grafický vizuál časopisu. Nádejní mladí novinári si taktiež vypočuli cenné rady od profesionálov na poli žurnalistiky, taktiež sa mohli inšpirovať časopismi iných škôl.

  Naša škola vydáva la Borec už niekoľko rokov a viackrát ho prezentovala na rôznych súťažiach. Aj keď sa časopis v rámci PSK neumiestnil na prvých miestach, každé ocenenie je pre žiakov nielen povzbudením do ďalšej činnosti, ale aj signálom toho, že ich tvorivá práca nie je zbytočná.

  Mgr. Miroslava Gičová

  DSC_0456
  DSC_0466
  DSC_0471
  foto
 • Dúhový týždeň

  Dúhový týždeň

  Žiacka školská rada po prvýkrát pripravila pre študentov a učiteľov akciu pod názvom Dúhový týždeň. Od 20. do 24. októbra boli študenti a učitelia oblečení vo farbách dúhy: žltej, zelenej, modrej, červenej, fialovej. Tie boli vopred určené na jeden deň v týždni. Farebnú zladenosť hodnotila "dúhová čata" v zložení Ing. Gališin, Mgr. Mazanec, Ing. Pristašová. Najfarebnejšie triedy získali ocenenie.

  Poradie:
  1.miesto  II. NŠ
  2. miesto III. A
  3. miesto I. A

  P1060043
 • Verejná zbierka Hodina deťom

  Verejná zbierka Hodina deťom

  V mene Nadácie pre deti Slovenska ďakujeme všetkým tým, ktorí prispeli čo i len jedným centom do zbierky Hodina deťom.

  Nie všetky deti snívajú o tom, že sa stanú superhrdinami. Niektoré snívajú jednoducho o tom, že budú mať šťastné detstvo. Každé dieťa potrebuje človeka, ktorý ho miluje, a pocit istoty, ktorý mu poskytne. Potrebuje cítiť zázemie rodiny a priateľov, získať zdravé sebavedomie a vnímať pozitívne vzory. Každé dieťa si zaslúži šancu rozvíjať svoje schopnosti.

  Vďaka skvelému tímu dobrovoľníčok z II. NŠ a I. A triedy - Klaudii Kizákovej, Eve Gajdošovej, Františke Kizákovej, Juliáne Lapihuskovej, Andrei Klecovej a Šárke Kozákovej sa do zbierky, ktorá sa konala 28. novembra, zapojila aj naša škola a  vyzbierali sme 168,53 eur.

  VEĽKÉ SNY POTREBUJÚ MALÚ POMOC. Hodina deťom pomáha aj vďaka Vám.

  Ing. Zdenka Vladyková

  P1060497
  P1060499
 • Beseda na tému HIV AIDS

  Beseda na tému HIV AIDS

  P1060799
  P1060802
  P1060803
 • Vianočná akadémia

  Vianočná akadémia

  P1070005
  P1070036
  P1070039
  P1070061
  P1070079
  P1070080
  P1070089
 • Červené stužky

  Červené stužky

 • Vyhodnotenie mestskej ligy vo volejbale

  Vyhodnotenie mestskej ligy vo volejbale

  Dňa 31. 01. 2015 sa v telocvični  SOŠ A. Warhola odohrali turnaje o celkové umiestnenie v rámci XI. ročníka mestskej ligy vo volejbale. Zmenou oproti minulým ročníkom bolo, že na ihrisku musela byť žena.

  V doobedňajších hodinách sa bojovalo o 4. až 6. miesto. Poobede sa odohrali zápasy finálovej skupiny, v ktorej sa stretli tri najlepšie tímy v rámci základnej časti. Favoritom bol tím našej školy, ktorý v základnej časti neprehral ani jeden zápas. Avšak opak bol pravdou. Prehry s TJ Sokol Vydraň a Gymnáziom Medzilaborce odsunuli SOŠ A. Warhola až na tretie miesto.

  Po skončení športovej časti sa všetky tímy presunuli do Eurohotela, kde nasledovalo slávnostné vyhodnotenie. Napriek zlyhaniu vo finále sa družstvo našej školy nakoniec tešilo nielen z tretieho miesta, ale aj  z toho, že dvaja hráči boli vyhlásení za najlepších jednotlivcov.

  Najlepší jednotlivci :
  SMEČIAR: Dávid  SUCHÝ - TJ SOKOL VYDRAŇ
  NAHRÁVAČ: Miroslava GIČOVÁ - SOŠ A. Warhola
  NAJVŠESTRANNEJŠÍ HRÁČ : Miroslav  VOJNÍK - SOŠ A. Warhola

  Celkové poradie:
  1. TJ SOKOL VYDRAŇ
  2. GYMNÁZIUM
  3. SOŠ A. Warhola
  4. PSS, a. s.
  5. MESTO
  6. RUTHENIA TEAM

  15300431941
  15300431942
  15300431943
  15300431944
  15300431945
  15300431946
 • Volejbalový turnaj pri príležitosti MDŽ

  Volejbalový turnaj pri príležitosti MDŽ

  Centrum voľného času v spolupráci s mestom Medzilaborce usporiadalo v piatok 6. marca volejbalový turnaj zmiešaných družstiev pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Podmienkou bolo, že v družstve mohli byť zastúpení maximálne dvaja muži.

  Na tejto súťaži sa zúčastnilo celkom šesť družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Volejbalové družstvo našej školy tvorili žiačky Lenka Mihaličová, Patrícia Halčinová, Nikoleta Pristašová, Alžbeta Halčinová, Rebeka Chalachanová a učitelia Miroslava Gičová, Miroslav Vojník. Po prvom kole boli priebežne na druhom mieste, ale v boji o tretiu priečku neboli úspešní. Celkovo sa umiestnili až na 4. mieste.

  Hoci to bolo sklamanie po minuloročnom prvenstve, dúfame, že budúci rok sa naše družstvo opäť dostane na stupeň víťazov.

  Mgr. Miroslava Gičová

 • Súťaž Za krásu slova

  Súťaž Za krásu slova

  Naša škola sa prvýkrát v tomto školskom roku zapojila do súťaže Za krásu slova, ktorú vyhlásili Krajská rada a Dom Matice slovenskej v Prešove, Úrad PSK a Súkromná stredná škola ELBA v Prešove. Cieľom súťaže je upevňovať a rozvíjať teoretické a praktické vedomosti zo slovenského jazyka a vytvárať vzťah mladej generácie k slovenskému jazyku a jeho hodnotám.  XVII.  ročník podujatia sa  niesol v znamení 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra.

  Na krajskom kole, ktoré sa konalo 25. marca 2015 v Prešove, reprezentovala našu školu žiačka Žaneta Buberová. Po absolvovaní písomného testu z jednotlivých zložiek slovenského jazyka, prednesu slávnostného prejavu a prednesu prejavu na vyžrebovanú tému získala  v kategórii stredných odborných škôl skvelé tretie miesto.

  Mgr. Miroslava Gičová

  P1070398
  P1070400
  P1070403
  P1070411
  P1070419
  P1070424
  P1070425
  P1070428
  P1070437
  P1070438
  P1070442
 • Nežná revolúcia - výchovno-vzdelávací koncert

  Nežná revolúcia - výchovno-vzdelávací koncert

  29. apríla 2015 do našej školy zavítala dvojčlenná skupina Alek a Oliver z umeleckej agentúry AmOs. Pre študentov 1.- 4. ročníka pripravili výchovno-vzdelávací program, ktorý doplnili zaujímavou prezentáciou a živou hudbou.

  Cieľom tohto programu s názvom Nežná revolúcia bolo pútavou formou spoznať dejiny vlastného národa a kultúry, ozrejmenie historických faktov spred pár rokov, ktorej súčasťou boli rodičia alebo starí rodičia súčasných študentov. Program sa dotýkal aj tém totality, socializmu, emigrácie, ZSSR, demokracie. Hovorené slovo striedali piesne hrané a spievané naživo, priamo súvisiace s témou.

  Vďaka dobrej atmosfére a pútavému programu si aj touto formou mohli študenti obohatiť svoje vedomosti z nie až tak dávnej minulosti.

  Rebeka Chalachanová, I. A

  P1070601
  P1070602
  P1070603
  P1070605
  P1070610
  P1070615
  P1070616
  P1070617
  P1070619
  P1070622
  P1070623
  P1070641
  P1070642
 • Týždeň modrého gombíka

  Týždeň modrého gombíka

  Slovenský výbor pre UNICEF v dňoch 18. až 22. mája 2015 v spolupráci s miestnou samosprávou a VÚC zorganizoval verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka 2015.  

  Pôvodným cieľom zbierky bolo poslať vyzbierané finančné prostriedky deťom, ktoré čelia humanitárnym krízam (Ukrajina, Sýria, Jemen, ...). Z dôvodu nepredvídaných tragických udalostí v Nepále organizátor zbierky UNICEF Slovensko  okamžite zareagoval na situáciu, ktorá vznikla v krajine po katastrofálnom zemetrasení, a preto prevažná časť výťažku zo zbierky bude určená na pomoc deťom tejto krajiny.

  Tak ako po minulé roky, aj tento školský rok 2014/2015 sa naša škola zapojila do zbierkovania u nás v škole aj v uliciach nášho mesta. V dňoch 20. a 21. mája  tím dobrovoľníkov /Andrea Klecová I.A, Matúš Antolik II.A, Kornélia Bejdová I.A, Šárka Kozáková I.A/ vyzbieral nemalú čiastku 119,49 €.

  V mene UNICEF Slovensko zo srdca ďakujeme všetkým, ktorí pomohli a prispeli. V Nepále pomoc stále potrebuje 1,7 milióna detí.

  Ing. Zdenka Vladyková
  koordinátorka zbierky

 • Prednáška na tému Škodlivosť fajčenia

  Prednáška na tému Škodlivosť fajčenia

  V rámci výchovy k manželstvu a rodičovstvu dňa 22. mája 2015 bola študentom  prvých a tretích ročníkov určená prednáška ŠKODLIVOSŤ FAJČENIA. Tému pútavo spracovala a odprezentovala školiteľka Mgr. Zlatica Kožinová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Humennom.

  Ing. Zdenka Vladyková

  P1080243
  P1080244
  P1080247
 • Slávnostné udeľovanie ocenení pedagógom a žiakom

  Slávnostné udeľovanie ocenení pedagógom a žiakom

  V pondelok 15. júna 2015 sa v Prešove uskutočnilo slávnostné udeľovanie ocenení Sophistapro regione a Lux mentium. Ocenenými boli najúspešnejší pedagógovia a žiaci stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja. 

  Slávnosť v Divadle Jonáša Záborského bola spojená s bohatým kultúrnym programom nadaných žiakov. Elegantne oblečení prítomní, usmievaví moderátori, slávnostné fanfáry a luxusné občerstvenie vytvorili príjemnú atmosféru podujatia. Každý z 20 ocenených žiakov a 20 ocenených pedagógov si po krátkej charakteristike prebral na pódiu plaketu a užíval si svojich 5 minút slávy.

  Medzi ocenenými nechýbala ani žiačka Strednej odbornej školy Andyho Warhola Žaneta Buberová. Ocenenie Lux mentium získala za skvelé výsledky na rôznych súťažiach a za aktívnu prácu v školskom časopise. Vedenie SOŠ A. Warhola je právom hrdé na jej mimoriadne úspechy a vzornú reprezentáciu kraja.

  Na 17. Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Bratislave dňa 25.11.2014 získala žiačka s cvičnou firmou Andy Tour, s. r. o., 2. miesto v kategórii elektronická prezentácia, kde prezentovala cvičnú firmu v anglickom jazyku. V školskom roku 2014/2015 na 17. ročníku krajskej súťaže Za krásu slova v Prešove získala v kategórii stredných odborných škôl 3. miesto. Je šéfredaktorkou školského časopisu La BOREC, ktorý v novembri 2014 na 2. ročníku súťaže stredoškolských časopisov Prešovského samosprávneho kraja získal špeciálnu cenu Objav roka. V školskom roku 2012/2013 na medzinárodnej matematickej súťaži žiakov základných a stredných škôl Matematický klokan v kategórii Kadet 012 obsadila v rámci SR 23.-27. miesto. Získala diplom úspešného riešiteľa a diplom školského šampióna. Nakoľko v rámci SR patrila medzi jedno percento najlepších, získala vecnú cenu. Žaneta Buberová bola úspešná riešiteľka súťaží Genius matematicus, Expert geniality show – téma Mozgolamy. V roku 2012 sa zapojila do projektu KomPrax, v ktorom študenti stredných škôl do 18 rokov vo svojich vlastných aktivitách preberajú zodpovednosť, reagujú na potreby svojich mladých rovesníkov a organizujú malé projekty.

  Ing. Martina Pristašová

  0001
 • Čertov mariáš – prednáška v rámci prevencie drogových závislostí

  Čertov mariáš – prednáška v rámci prevencie drogových závislostí

  Našu školu opäť navštívila pracovníčka RÚVZ Humenné Zlatica Kožinová. Pre žiakov si pripravila prednášku pod názvom Čertov mariáš v rámci prevencie drogových závislostí. Stretnutie so študentmi sa konalo 18. júna 2015 pri príležitosti Medzinárodného dňa proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu s nimi.

  Ing. Zdenka Vladyková

 • Volejbalového turnaja O pohár vedúceho odboru školstva PSK

  Volejbalového turnaja O pohár vedúceho odboru školstva PSK

  Tesne pred koncom školského roka 26. júna sa zišli vo Svidníku zamestnanci škôl v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja na jubilejnom X. ročníku  volejbalového turnaja O pohár vedúceho odboru školstva PSK.

  Na turnaji sa zúčastnilo 12 družstiev. Výber okresu Medzilaborce v zložení M. Gičová,  M. Vojník, M. Mazanec, S. Gališin , K. Mazanec, M. Stirčák a P. Holzer statočne bojoval v základnej skupine s výberom okresov Humenné a Svidník.  Hneď v prvom zápase došlo k zraneniu jedného z hráčov, a tak nasledovali dve prehry, ktoré posunuli Medzilaborce na tretie miesto. V druhom kole bojovali o 9. až 12. miesto. Celkovo sa umiestnili na 10. mieste vďaka výhre nad Stropkovom.

  Po skončení zápasov sa konalo vyhodnotenie. Putovný pohár získalo družstvo domácich. Výber okresu Kežmarok opäť získal druhé miesto. Prekvapujúco až tretie miesto získala Stará Ľubovňa, ktorá sa stala celkovým víťazom posledných dvoch ročníkov turnaja.

  Mgr. Miroslava Gičová

Kalendár

<< Júl 2022 >>
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Rozvrh hodín

  od do
1. 07:55 08:40
2. 08:45 09:30
3. 09:35 10:20
4. 10:40 11:25
5. 11:35 12:20
6. 12:50 13:35
7. 13:40  14:25
8. 14:30 15:15

Kontakt

Spojená škola

Duchnovičova 506

068 01 Medzilaborce

 

e-mail: sosaw@post.sk

tel.: 057 / 73 21 348

slide-01 slide-02 slide-03 slide-04 slide-05

VÁŠ DISPLEJ JE PRÍLIŠ
MALÝ PRE ZOBRAZENIE
TEJTO STRÁNKY.
POUŽITE DISPLEJ
S VYŠŠÍM ROZLÍŠENÍM.
************************************
YOUR DEVICE IS TOO SMALL
FOR BROWSING THIS PAGE.
USE A DEVICE
WITH HIGHER RESOLUTION.