header-01 header-02 header-03 header-04 header-05 header-06
Spojená škola
Medzilaborce
Nachádzate sa tu: Domov > Aktivity > Školské akcie > Školský rok 2013/2014

Školský rok 2013/2014

 • Prezentácia knihy Ondreja Kalamára

  Prezentácia knihy Ondreja Kalamára

  Študenti IV. A triedy sa 27. septembra 2013 zúčastnili na prezentácii a autogramiáde knihy Ondreja Kalamára Vypadnuté z O.K.

  Stretnutie so súčasným básnikom v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach bolo veľmi zaujímavé a poučné. V priestoroch čajovne si žiaci vypočuli aforizmy, bonmoty, sentencie či postrehy zo života, plné človečiny, humoru, irónie, ale aj poézie. Autor prítomných zaujal taktiež zbierkou originálnych maľovaných kravát s portrétmi známych osobností. V závere stretnutia odpovedal na otázky, pričom  si zaspomínal aj na slovenského básnika Jozefa Urbana, ktorého osobne poznal.

  Skvelú atmosféru dotvárala hudba a spev v podaní   M. Bycka, Ľ. Onačilu a žiakov ZUŠ v Medzilaborciach.

  P1020025
  P1020028
  P1020035
  P1020043
  P1020047
  P1020052
 • Beseda s Bc. Zelinkovou, členkou Slovenského inštitútu vzdelávania

  Beseda s Bc. Zelinkovou, členkou Slovenského inštitútu vzdelávania

  P1010765
  P1010766
  P1010768
  P1010770
  P1010772
  P1010773
 • Beseda s príslušníkmi PZ

  Beseda s príslušníkmi PZ

  Dopravní policajti medzi maturantmi

  Začiatkom októbra Strednú odbornú školu Andyho Warhola v Medzilaborciach navštívili príslušníci Okresného dopravného inšpektorátu PZ v Humennom. Mgr. prapor. Peter Kačur a podprapor. Andrej Peťo sa stretli na besede so študentmi maturitných ročníkov. Pretože väčšina z prítomných poslucháčov už získala vodičské oprávnenie, zvolená téma Dopravná polícia a bezpečnosť na cestách bola veľmi aktuálna.

  V úvodnom bloku príslušníci PZ predstavili nielen fungovanie okresného dopravného inšpektorátu, ale zamerali sa aj na úlohy, ktoré plní. Taktiež rozoberali niektoré  priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Zvlášť upozornili na dodržiavanie rýchlosti jazdy, sankcie za jazdu pod vplyvom alkoholu a iných návykových látok a taktiež na povinnosť každého človeka poskytnúť prvú pomoc. V ďalšej časti besedy študentov zaujala prezentácia s informáciami a fotografiami z tragických dopravných nehôd, ktoré sa týkali nielen mladých vodičov v našom regióne. Z obecenstva sa počas premietania neozval ani hlas. Pri každej  nehode boli rozobraté jej príčiny i možnosti, ako sa dalo konkrétnej udalosti zabrániť. Najčastejšími príčinami prezentovaných dopravných nehôd bola neprimeraná rýchlosť a následné nezvládnutie riadenia, ale aj napr. nedanie prednosti v jazde. Po besede príslušníci PZ umožnili študentom  nahliadnuť  do interiéru policajného auta.

  Prednáška zo strany policajtov bola vedená fundovane a na profesionálnej úrovni.  Stretla sa s veľmi pozitívnym ohlasom študentov a učiteľov, ako aj zúčastnených policajtov. Vyjadrujeme presvedčenie, že oslovení mladí vodiči sa za volantom automobilu budú správať zodpovedne a ich noha na plyne nebude vždy ťažká. Okrem iného na besede sme sa mohli presvedčiť, že hlavným zámerom policajtov nie je vyberanie blokových pokút, ale zníženie nehodovosti a zaistenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky.

  Ing. Miroslav Zozuľak

  1-P1020070
  4-P1020081
  5-P1020082
  6-P1020084
  7-P1020095
 • Charitatívny koncert Integrácia 2013

  Charitatívny koncert Integrácia 2013

  Prvýkrát na charitatívnom koncerte INTEGRÁCIA 2013.

  Deväťtisíc detí z celého Slovenska sa zišlo  na piatom ročníku úspešného charitatívneho koncertu Integrácia 2013, ktorý sa uskutočnil 15. októbra 2013 v priestoroch košickej Steel Arény. Kultúra národa, štátu sa hodnotí aj podľa toho, ako sa vie postarať o ľudí, ktorí potrebujú pomoc... – to bola hlavná myšlienka tejto akcie. Projekt Integrácia dokázal, že je jednou z foriem, ako v našej spoločnosti ukázať cestu k vzájomnej tolerancii a porozumeniu detí zo základných a špeciálnych škôl, intaktnej mládeže a detí s postihnutím.

  Záujem o koncert Integrácia prevyšuje každý rok číslo 100 000. V tomto roku sa na ňom v polovici októbra zúčastnilo po prvýkrát 45 žiakov i učiteľov našej Strednej odbornej školy A. Warhola. Na tento jedinečný koncert sme boli pozvaní vďaka výhre v súťaži Recykluj a vyhraj, ktorú vyhlásila spoločnosť MILK-AGRO. Počas súťaže  sme zbierali viečka SABI a tetrapaky z čerstvého mlieka SABI. Podarilo sa nám zhotoviť v kategórii E - Výtvor z výrobkov SABI (voľná tvorba) obraz Andyho Warhola a umiestnili sme sa na 1. mieste. Okrem finančnej odmeny pre školu sme dostali od organizátora tohto podujatia pozvanie do  hľadiska. Popritom na každého žiaka čakalo pekné tričko s logom hlavného organizátora a nakoniec aj tvarohovo-smotanový krém INTEGRÁČIK.

  Diváci v hľadisku mali možnosť počas troch hodín zažiť emotívny hudobno-tanečný program. Moderátorkou koncertu bola Katarína Brychtová. Spomedzi mnohých účinkujúcich našich študentov najviac zaujali hudobné skupiny IMT Smile, Heľenine Oči a speváci Ewa Farna, EGO, Majk Spirit, TINA, Sisa Sklovská či najlepšie tanečné skupiny. Rovnako ako v minulosti, aj tento rok si charitatívny koncert mohli záujemcovia pozrieť aj vo vysielaní RTVS.

  Ak sa chceme dostať na budúci rok do hľadiska, mali by sme už začať zbierať hliníkové viečka z výrobkov SABI, tetrapaky z čerstvého mlieka SABI, prípadne sa zapojiť do  súťaží, ktoré ponúka OZ Integrácia. Tešíme sa už teraz na ďalšiu INEGRÁCIU.

  Ing. Miroslav Zozuľak

  001-1P1020230
  01-P1020164
  02-P1020166
  03-P1020181
  04-P1020182
  05-P1020195
  06-P1020196
  07-P1020214
  08-P1020222
  10-P1020231
  11-P1020245
  12-P1020250
  13-P1020254
  14-P1020262
  15-P1020267
  16-P1020268
 • Vianočná akadémia

  Vianočná akadémia

  Rozlúčka so starým rokom sa v našej škole koná pod taktovkou Žiackej školskej rady. V piatok 20. decembra sa žiaci stretli v telocvični školy a netrpezlivo čakali na vyhodnotenie vianočných súťaží, ktoré vyhlásila ŽŠR. Súťažilo sa o najkrajšiu vianočnú výzdobu  triedy a hodnotili sa aj práce žiakov s vianočnou tematikou. Vianočnou akadémiou nás sprevádzala Mirka Lesniková.

  Konkurencia tried a jednotlivcov bola naozaj veľká. Porota nakoniec rozhodla nasledovne:

  Vianočná výzdoba tried
  1. miesto  IV. A
  2. miesto III. A
  3. miesto II. A

  Práce s vianočnou tematikou
  1. miesto Michal Chripak, IV. B
                    Roland Guba, IV. A
  2. miesto Dáša Kasanderová, III. B
                   Jesika Pješčáková, III. A
                   Klaudia Kizáková, I. NŠ
  3. miesto Dávid Sičák, I. A
                    Michaela Micajová, III. A
                   Šimon Lazorčík, I. A

  Ceny výhercom odovzdala riaditeľka školy Eva Solejová a všetkým zaželala požehnané Vianoce a šťastný nový rok. V závere podujatia odzneli vianočné koledy v podaní chlapčenskej skupiny.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • Beseda so spisovateľkami

  Beseda so spisovateľkami

  Posledný októbrový piatok v Strednej odbornej škole Andyho Warhola v Medzilaborciach sa niesol v duchu sci-fi a fantasy. Do školy totiž zavítali vzácni hostia, a to spisovateľky Katarína Čavojová, Lenka Štiblaríková a ilustrátorka Bea Tomash. Na besede so študentmi predstavili svoje diela, ktoré sú v dnešnej dobe veľkým hitom. Upírske romány, diela o mimozemšťanoch, čarodejniciach, vedmách, plné tajomstiev a záhad, sa stali súčasťou nielen filmovej scény, ale aj knižného trhu.

  Hlavnou témou besedy bola prezentácia knihy Fantastická 55. Autorky predstavili experimentálnu zbierku poviedok českých, moravských a slovenských autorov, v ktorej sa sci-fi strieda s fantasy, groteska s hororom. Bea Tomash ilustrovala obálku  tejto knihy. Vyjadrila sa, že autori jej dali voľnú ruku, a tak vnímanie tejto knihy vyjadrila ilustráciou trojhlavého draka.

  Žiakov zaujímalo, ako sa rodia takéto fantastické diela.  Dozvedeli sa, že spisovateľky  čerpajú námety z histórie slovenských, českých a moravských krajín, ktoré majú  množstvo hradov, kaštieľov a povedačiek o nich. „Takže už len stačí, aby vás kopla múza, potom treba vymyslieť zaujímavý príbeh, obsadiť doň  vlkodlaka alebo čarodejnicu a trhák je na svete,“ vyjadrili sa naše hostky.  Niekomu sa môže zdať, že je to jednoduché, ale  písanie mnohých kníh, ako sme sa dozvedeli, predstavuje mesiace tvrdej práce.

  Študenti sa vzácnym hosťom naozaj potešili. Nie vždy má človek možnosť stretnúť sa so spisovateľkami či ilustrátorkami, prehodiť s nimi pár slov a dozvedieť sa zaujímavosti z ich tvorivého umeleckého života. Veríme, že toto stretnutie nebolo posledné a autorky k nám zavítajú aj nabudúce.

  8-P1020360
  9-P1020364
 • Volejbalový turnaj o Putovný pohár primátora

  Volejbalový turnaj o Putovný pohár primátora

  Mesto Medzilaborce v spolupráci s centrom voľného času opäť zorganizovalo športové podujatie, na ktorom sa zišli nadšenci volejbalu nášho okresu.

  V piatok 22. novembra primátor Ivan Solej slávnostne otvoril XV. ročník  volejbalového turnaja o Putovný pohár primátora mesta v telocvični SOŠ A. Warhola. Na turnaj sa prihlásilo šesť družstiev, ktoré odohrali vzájomné zápasy v dvoch skupinách. Náš volejbalový tím  v zložení M. Gičová, M. Vojník, S. Gališin,  M. Mazanec, P. Lukačik, M. Stirčák a žiak M. Hudák si zmeral sily s  Mestským úradom v Medzilaborciach a víťazom posledného ročníka turnaja UPSVaR Stropkov.

  Víťazstvo SOŠ A. Warhola v skupine nikto nečakal, no jej účasť vo finále bola istá. Putovný pohár nakoniec získalo družstvo TJ Sokol Vydraň a naša škola sa tešila zo skvelého 2. miesta.

  Mgr. M. Gičová

  Výsledné poradie družstiev:
  1. TJ SOKOL VYDRAŇ
  2. SOŠ A. WARHOLA
  3. GYMNÁZIUM MEDZILABORCE
  4. UPSVaR STROPKOV
  5. – 6.  PSS, a. s. a MESTO MEDZILABORCE

  01
  02
  03
  04
 • Imatrikulácia prvákov

  Imatrikulácia prvákov

  Dňa 15. novembra 2013 pri príležitosti Medzinárodného dňa študentov sa v našej škole konala  imatrikulácia prvákov. Organizátorom podujatia bola Žiacka školská rada pod vedením učiteľa Mariána Mazanca.

  05-P1020613-001
  09-P1020661-001
  10-P1020668-001
  14-P1020707-001
  15-P1020736-001
  17-P1020753
  18-P1020761
  20-P1020761
  22-P1020773
  22-P1020785
  23-P1020788
  23-P1020795
  25-P1020594
 • Hodina deťom

  Hodina deťom

  Do verejnej zbierky Hodina deťom sa v tomto roku  zapojila aj SOŠ Andyho Warhola. Cieľom podujatia je získavať finančné prostriedky na podporu jedinečných a užitočných projektov pre deti zo všetkých regiónov Slovenska. Mottom tohtoročnej kampane sa stalo heslo: „Veľké sny potrebujú malú pomoc.“ 

  V uliciach 72 miest a obcí sme mohli stretnúť v polovici novembra až 1900 dobrovoľníkov. Boli sme hrdí na to, že medzi nimi nechýbali ani žiaci  našej školy Žaneta Buberová, Jakub Bukaj, Dávid Hoang a Daniel Husanica.  Každý z nich bol opatrený identifikačnými prvkami v podobe odznaku Huga a žltej pokladničky s motívom HUGA, logom Nadácie pre deti Slovenska a logom Hodiny deťom. Finančné príspevky mohli byť ľubovoľné, dôležité bolo prispieť.

  Veľké poďakovanie patrí vedeniu školy, ktoré nás podporilo pri realizácii zbierky, všetkým prispievateľom a predovšetkým našim dobrovoľníkom.

  Ing. Martina Pristašová

 • Beseda s pracovníkmi Regionálneho úradu verejného zdravotníctva

  Beseda s pracovníkmi Regionálneho úradu verejného zdravotníctva

  Dňa 6.októbra 2013 sa v SOŠ A. Warhola v Medzilaborciach uskutočnili v spolupráci s oddelením podpory zdravia na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva so sídlom v Humennom besedy  na témy: Sexuálna výchova, problém AIDS a sexuálny priemysel a Riziká nadmerného užívania alkoholu a konopných drog.

  Tieto besedy žiaci prvého a druhého ročníka absolvovali v rámci výchovy k manželstvu a rodičovstvu. Témy ich veľmi zaujali.

  Téma  Sexuálna výchova, problém AIDS a sexuálny priemysel  bola zameraná na nechcené tehotenstvo a príp. následný potrat, ktorý môže spôsobiť neplodnosť ženy, sexuálne prenosné ochorenia, rakovinu krčka maternice a možné  riziká aj pre chlapcov.

  Na besede o  rizikách nadmerného užívania alkoholu a konopných drog  si žiaci mohli overiť svoje doterajšie vedomosti o drogách. Pozostávala z dvoch častí :

  1. Kvíz o alkohole
  Cieľ: Rozvíjať poznatky zamerané na špecifickú drogovú prevenciu a prostredníctvom dotazníka rozšíriť vedomosti o alkohole.

  2. Fakty a mýty o marihuane
  Cieľ: Prostredníctvom aktivity (pracovné hárky) vplývať na búranie niektorých mýtov spojených so zneužívaním marihuany a kompletizovať informácie o tejto droge.

  Ing. Martina Pristašová, koordinátorka výchovy k manželstvu a rodičovstvu

  01-P1020961
  05-P1020972
  06-P1020974
  07-P1020976
  08-P1020977
  09-P1020980
  10-P1020984
 • Stretnutie s príslušníkmi Regrutačnej skupiny

  Stretnutie s príslušníkmi Regrutačnej skupiny

  Žiaci tretích a štvrtých ročníkov sa stretli 28. januára 2014 s príslušníkmi  Regrutačnej skupiny Personálneho úradu Ozbrojených síl SR so sídlom v  Prešove. Kpt. Salidek a čatár Alojz Mikula informovali študentov nielen o možnostiach štúdia na Akadémii OS gen. Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši, ale aj o podmienkach vstupu do OS SR.

  Ing. Anna Libáková

  1-P1030462
  2-P1030463
  4-P1030465
  5-P1030466
  6-P1030467
  7-P1030468
  9-P1030470
 • Červené stužky

  Červené stužky

  V poradí siedmy ročník  celoslovenskej kampane  Červené stužky prebiehal od 1. septembra 2013 a vyvrcholil 1. decembra 2013 - na Svetový deň boja proti AIDS. V tomto roku  sa do kampane zapojilo 520 škôl a školských zariadení v rámci celého Slovenska. Medzi nimi bola aj Stredná odborná škola Andyho Warhola.

  Úlohou kampane je osloviť hlavne mladých ľudí a  poskytnúť im  odborné vedomosti o HIV / AIDS, ktoré sa považujú za najúčinnejší prostriedok prevencie - boja proti AIDS.

  V súvislosti s touto kampaňou sa naši žiaci zapojili do rôznych aktivít. Začali umiestnením informačného plagátu  na nástenných novinách v priestoroch školy. Nasledovala výroba červených stužiek, ktoré sú symbolom kampane.  Ich výrobu zabezpečili žiačky prvého ročníka  Alexandra Belejová, Anička Hlohincová, Viktória Koropčáková a Dominika Kuliková. Tieto stužky rozdávali naše dobrovoľníčky žiakom a zamestnancom školy 29. novembra. V ten deň sme zorganizovali aj besedu na tému HIV / AIDS a premietanie filmu Do tváre.     

  Cieľom aktivít bolo motivovať mladých ľudí k nadobudnutiu vedomostí o HIV / AIDS a k zamysleniu sa nad problematikou HIV / AIDS. Na záver sa chceme poďakovať všetkým, ktorí sa do kampane aktívne zapojili.

  Martina Pristašová, koordinátorka kampane

 • Valentínske srdce

  Valentínske srdce

  Žiacka školská rada opäť v tomto školskom roku pripravila na Deň sv. Valentína súťaž pod názvom Valentínske srdce. Veľmi nás teší, že študenti nezaháľali a prejavili svoje tvorivé zručnosti a schopnosti pri tvorbe valentínok. 
  Práce štrnástich súťažiacich neposudzovala odborná porota, ale každý žiak školy mal možnosť dať hlas práci, ktorá sa mu najviac páčila. Valentínske práce boli anonymne vystavené v školskej knižnici.

  Sladkú odmenu získali všetci súťažiaci, ale vecnú odmenu iba traja najlepší. Najväčší počet hlasov získala Alžbeta Peštová z III. C triedy, a tak sa stala víťazkou tohtoročnej súťaže Valentínske srdce. Na druhom mieste skončil Roland Guba zo IV. A a tretie miesto obsadila Zuzana Gáborová z I. B.

  Výhercom srdečne blahoželáme!

  001
  002
  003
  P4070294
  P4070295
  P4070300
  P4070302
  P4070306
  P4070307
  P4070308
  P4070309
 • KOMPRAX – panelová diskusia a workshopy

  KOMPRAX – panelová diskusia a workshopy

  KomPrax (kompetencie pre prax) je celoslovenský národný projekt IUVENTY podporovaný z Európskeho sociálneho fondu. Umožňuje mladým aktívnym ľuďom prostredníctvom neformálneho vzdelávania nadobudnúť kompetencie, ktoré sú dôležité pre ich  budúceho zamestnávateľa a ich spoločenský život. Podľa IUVENTY je tento projekt kľúčovou súčasťou práce s mládežou.

  Dňa 13. februára do našej školy zavítali lektori z IUVENTY, aby sa stretli v rámci spomínaného projektu so žiakmi prvých až tretích ročníkov. Cieľom tohto podujatia bolo priviesť študentov k poznaniu, že byť aktívnym a riešiť problémy okolo seba už v čase štúdia je cesta, ako získať prax v bežných zručnostiach, komunikácii, finančnej gramotnosti ap. Úlohou tohto podujatia bolo aj zvýšiť konkurencieschopnosť našej školy  pri príprave študentov do praxe a uplatnenie žiakov na vysokých školách či v zamestnaní.

  Zážitkové workshopy a panelové diskusie pod vedením lektorov IUVENTY prebiehali paralelne v troch či štyroch skupinách.  Boli zamerané na tímovú prácu a komunikáciu.

  V tomto školskom roku sú do projektu KomPrax zapojení aj jednotlivci. Sú to študenti 2. ročníka J. Bukaj, Ž. Buberová, Ž. Suchá, D. Husanica a J. Roháčová. Absolvovali už úvodné stretnutia mladých aktivistov. Vlastné projekty v podmienkach školy budú realizovať v mesiacoch jún - apríl. Aktivity v rámci projektu vedie v našej škole už druhý rok Ing. Anna Fecáková.

  2-P1030693
  3-P1030696
  7-P1030800
 • Vyhodnotenie X. ročníka mestskej ligy vo volejbale

  Vyhodnotenie X. ročníka mestskej ligy vo volejbale

  Jubilejný X. ročník mestskej ligy vo volejbale O putovný pohár riaditeľky Centra voľného času v Medzilaborciach vyvrcholil 1. februára 2014. Predpoludním sa odohrali zápasy o 4. – 6. miesto. SOŠ A. Warhola nakoniec obsadila štvrté miesto. V poobedňajších hodinách sa odohrali posledné finálové zápasy, ktoré rozhodli o umiestnení družstiev na prvých troch priečkach. V podvečer sa všetci hráči stretli v reštaurácii Šport. Primátor mesta Ivan Solej a riaditeľka CVČ Tatiana Polohová odovzdali ceny a diplomy nielen najlepším družstvám, ale aj jednotlivcom.

  Konečná tabuľka družstiev:
  1. TJ SOKOL VYDRAŇ
  2. GYMNÁZIUM MEDZILABORCE
  3. PSS a. s. MEDZILABORCE
  4. SOŠ A. WARHOLA v  MEDZILABORCIACH
  5. DeD sv. NIKOLAJA MEDZILABORCE
  6. MESTO MEDZILABORCE

  Najlepší jednotlivci
  SMEČIAR :    
  1. SUCHÝ Dávid ( TJ Sokol Vydraň )
  2. VOROBEĽ Marek ( TJ Sokol Vydraň )
  3. LUČKO Michal ( Gymnázium )

  NAHRÁVAČ :    
  1. GIČOVÁ Miroslava ( SOŠ A. Warhola)
  2. KRÁLIKOVÁ Marína ( Mesto )
  3. ŠIŠMIŠ Peter ( TJ Sokol Vydraň )

  NAJVŠESTRANNEJŠÍ HRÁČ:
  1. BAKAJSA Pavel ( TJ Sokol Vydraň )
  2. LUKAČIK Víťazoslav ( Mesto )
  3. VOJNÍK Miroslav ( SOŠ A. Warhola)

  1
  01-P1030512
  02-P1030519
  03-P1030520
  04-P1030530
  05-P1030540
  06-P1030544
  07-P1030545
  08-P1030548
  09-P1030553
  10-P1030559
  11-P1030567
 • Volejbalový turnaj pri príležitosti MDŽ

  Volejbalový turnaj pri príležitosti MDŽ

  Centrum voľného času v spolupráci s Mestským úradom Medzilaborce zorganizovali dňa 14. marca 2014 Volejbalový turnaj zmiešaných družstiev pri príležitosti MDŽ. Na turnaji sa zúčastnilo osem družstiev. Zápasy sa odohrali v dvoch telocvičniach. Skupina „A“ hrala v telocvični Gymnázia Medzilaborce a skupina „B“ v ZŠ na Ulici Duchnovičovej. Skupinu „B“ vyhralo volejbalové družstvo z našej školy, a tak sa dostalo do priebežného vedenia.

  Po skončení stretnutí v skupinách nasledovali zápasy o umiestnenie. Naša škola ako víťaz skupiny sa dostala do finále a nakoniec vybojovala 1. miesto. Víťazný tím tvorili žiačky Dominika Varcholová, Michaela Žumárová, Lenka Čerevková, Nikola Pristašová a učitelia Miroslava Gičová, Miroslav Vojník a Slavomír Gališin.

  Vyhodnotenie turnaja sa konalo v jedálni základnej školy. Nielen prvé tri družstvá získali ocenenia, ale aj všetky účastníčky turnaja dostali pri príležitosti MDŽ kvietok od primátora mesta Ing. Ivana Soleja.

  Mgr. Miroslava Gičová

  Výsledné poradie družstiev:
  1. SOŠ A. Warhola
  2. PSS, a. s.
  3. Gymnázium
  4. ZŠ Duchnovičova
  5. ZŠ Komenského
  6. Mesto Medzilaborce
  7. DeD kpt. Nálepku
  8. DeD sv. Nikolaja

  Volejbal3
  Volejbal4
  Volejbal5
 • Nohejbalový turnaj O putovný pohár riaditeľky SOŠ AW

  Nohejbalový turnaj O putovný pohár riaditeľky SOŠ AW

  Dňa 01. 03. 2014 sa v telocvični  SOŠ A. Warhola v Medzilaborciach uskutočnil II. ročník nohejbalového  turnaja trojíc pre mládež a dospelých z nášho mesta a blízkeho okolia O putovný pohár riaditeľky SOŠ A. Warhola. Podujatie slávnostne otvorila riaditeľka školy Ing. Eva Solejová. Na turnaji sa zúčastnilo osem mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín.

  Po skončení zápasov v skupinách nasledovali zápasy o umiestnenie. Víťazi skupín sa stretli vo finále. Naši nohejbalisti z tímu „A“ v zložení Marián Mazanec, Miroslav Vojník, Slavomír Gališin a Michal Stirčák predviedli vo finále skvelý výkon a zaslúžene získali 1. miesto.

  Vyhodnotenie turnaja bolo v jedálni, kde riaditeľka školy odovzdala diplomy a ceny pre najlepšie tri mužstvá.
  Výsledné poradie mužstiev:

  1. SOŠ ANDYHO WARHOLA „A“
  2. SKĽANKA
  3. DREAM TEAM
  4. SIMSONI
  5. KABÁT
  6. MESTO Medzilaborce
  7. - 8. DeD kpt. NÁLEPKU, SOŠ ANDYHO WARHOLA „B“

  nohejbal1
  nohejbal3
  nohejbal4
  nohejbal5
  nohejbal6
 • Deň narcisov

  Deň narcisov

  V piatok 11. apríla ste sa opäť mohli stať súčasťou veľkého a jedinečného projektu pomoci. Deň narcisov vďaka vám všetkým, ktorí ste si pripli narcis, mohol byť skutočne opäť dňom pomoci a nádeje. „Deň, keď sú slová zbytočné." Toto motto nieslo posolstvo tohtoročnej zbierky. Vyjadruje nielen to, že kvetnaté reči o tom, ako sa má pomáhať, reálne nikomu nepomôžu. Pripnutým narcisom podporujeme všetkých, ktorí s ochorením bojujú.
  V uliciach miest a obcí Slovenska bolo tento rok takmer 16 000 dobrovoľníkov. Medzi nimi boli aj žiaci našej školy Žaneta Suchá, Daniel Húsanica, Roman Hoang a Jakub Bukaj. V dopoludňajších hodinách ponúkali žlté narcisy a letáky v priestoroch školy. Neskôr sa presunuli do ulíc mesta.

  Ďakujeme vám všetkým, že ste sa s nimi stretli a prijali ste od nich narcis, žltý kvietok symbolizujúci nádej, a prispeli ste akýmkoľvek spôsobom.

  Ing. Martina Pristašová

  06-P1040195
 • Prednáška s gynekologičkou

  Prednáška s gynekologičkou

  Žiačky druhého ročníka obchodnej akadémie navštívili 16.4.2014 ambulanciu gynekologičky MUDr. Tatiany Cepkovej. Predmetom prednášky bolo mnoho zaujímavých tém: výhody i nevýhody antikoncepcie; prenos a príznaky rôznych pohlavných chorôb; prevencia rakoviny prsníkov i rakoviny krčka maternice ap. Gynekologička takisto poskytla dievčatám optimálny rozsah informácií o zmenách, ktoré sprevádzajú obdobie dospievania, aby pochopili ich biologické zákonitosti a individuálne rozdiely.

  Pre dievčatá bolo veľmi poučné vypočuť si, čo ich čaká a ako sa majú na to pripraviť. Na záver sa s nami lekárka podelila o svoje bohaté skúsenosti z oblasti nechceného tehotenstva a uviedla niekoľko príkladov z praxe. Posledné minúty patrili otázkam dievčat a voľnej diskusii.

  Ing. Martina Pristašová

  5-P1040476
 • Týždeň modrého gombíka

  Týždeň modrého gombíka

  Každý rok v máji organizuje UNICEF Slovensko verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka. Tento rok tomu bude už 10 rokov, čo dobrovoľníci na celom Slovensku za finančný príspevok ďakujú Modrým gombíkom – symbolom zbierky. K dobrovoľníkom sa pripojila aj SOŠ Andyho Warhola so svojimi žiakmi. Študenti druhého ročníka Žaneta Buberová, Žaneta Suchá, Lucia Kandričaková a Daniel Husanica aktívne spolupracovali s učiteľkou Martinou Pristašovou a vytvorili tak podmienky pre túto zbierku aj v našej škole.  Výnos z celej zbierky bol určený na konkrétnu pomoc ohrozeným deťom, napr. na vzdelávanie a zabezpečenie pitnej vody, zabezpečenie základných sanitačných a sociálnych zariadení či očkovanie.

  Tretí májový týždeň od 12. do 18. mája 2014   bol už desiaty rok v znamení modrej farby! Aj tento rok sme zbierali pre Ugandu, nakoľko ide o trojročný projekt. UNICEF má za cieľ situáciu v Ugande postupne meniť a dosiahnuť, aby sa čistá voda stala základom života všetkých detí.

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do tejto zbierky a prispeli ľubovoľným príspevkom do našej pokladničky. Zároveň naša veľká vďaka patrí vedeniu školy, ktoré nám umožnilo sa na tejto akcii zúčastniť.

  Ing. Martina Pristašová

 • Matematický klokan

  Matematický klokan

  Dňa 24. marca 2014 sa konala medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných          a stredných škôl Matematický klokan. Vyhlasovateľom súťaže je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži. Do súťaže, ktorú v Slovenskej republike organizuje Talentída, n. o., sa v školskom roku 2013/2014 na Slovensku zapojilo 59 232 žiakov. Naša škola sa už tradične zapojila do tejto súťaže, a tak prispela k plneniu hlavného poslania súťaže, ktorým je:

  • propagovať a popularizovať logické myslenie a matematiku medzi žiakmi,
  • umožniť žiakom súťažnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie,
  • prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov,
  • poskytovať učiteľom matematiky materiály využiteľné na zatraktívnenie a skvalitnenie vzdelávania.

  Na súťaži sa zúčastnilo 15 žiakov v dvoch kategóriách: Kadet O12 - 7 žiakov 1. a 2. roč. a Junior O34 – 8 žiakov 3. a 4. ročníkov. Aj v tomto školskom roku naši žiaci dosiahli  úspech.

  V kategórii Kadet O12 – žiaci 1. a 2. roč. SOŠ spomedzi 3410 súťažiacich v rámci Slovenskej republiky naši dvaja žiaci

  1. Žaneta Buberová – II. A trieda (percentil 86,2%)
  2. Renáto Šmiga – I. A trieda (percentil 81,5%)

  boli úspešnými riešiteľmi, získali 5 klokanov a získali diplom úspešného riešiteľa, pretože v medzinárodnej súťaži Matematický klokan sa zaradili medzi 20% najúspešnejších riešiteľov v SR.

  V kategórii Junior O34 – žiaci 3. a 4. roč. SOŠ spomedzi 2121 súťažiacich v rámci Slovenskej republiky naši traja žiaci

  1. Dominika Varcholová – IV. A trieda (percentil 94,3%)
      Roman Cigánik – IV. A trieda (percentil 94,3%)
  2. Lívia Džupinová – IV. A trieda (percentil 86,6%)


  boli úspešnými riešiteľmi, získali 5 klokanov a získali diplom úspešného riešiteľa, pretože v medzinárodnej súťaži Matematický klokan sa zaradili medzi 20% najúspešnejších riešiteľov v SR. Dominika Varcholová a Roman Cigánik sa stali aj školskými šampiónmi a získali navyše diplomy školských šampiónov a vecné ceny.

  Účastnícke diplomy získali žiaci:
  Kategória Kadet O12:
  3.    Šimon Lazorčík (percentil 72,6%) – I. A – 4 klokany
  4.    Branislav Lesnik (percentil 69,4%) – I. A – 4 klokany
  5.    Tomáš Palej (percentil 61,3%)– I. A – 4 klokany
  6.    Filip Čekan (percentil 58,3%)– I. A – 3 klokany
  7.    Žaneta Suchá (percentil 45,7%) – II. A – 3 klokany

  Kategória Junior O34:
  3.    Miroslava Lesniková - (percentil 74,7%) – III. A – 4 klokany
  4.    Tomáš Pira - (percentil 63,6 %) – III. A – 3 klokany
  5.    Nikola Pristašová - (percentil 34,3%) – III. A – 2 klokany
  6.    Lenka Mihaličová - (percentil 27,4%) – III. A – 2 klokany
  7.    Bogdan Osvicinskyj - (percentil 13,4%) – III. A – 1 klokan

  Mgr. Jarmila Savčaková

  2014_matematicky_klokan.jpg

  Foto: zľava Ž. Buberová, R. Cigánik, D. Varcholová, L. Džupinová

  2014_matematicky_klokan_2.jpg

 • Beseda s Mgr. Lenkou Lesňákovou

  Beseda s Mgr. Lenkou Lesňákovou

  Projekt „Zdravé prsia“

  Dňa 22.05.2014 sa žiačky SOŠ Andyho Warhola zapojili do projektu „Zdravé prsia“. Myšlienkou projektu je oboznámiť študentky stredných škôl v  oblasti RÚVZ so sídlom v Humennom  s prevenciou nádorových ochorení prsníkov, odtabuizovať pojem „rakovina“ a oboznámiť študentky s rizikovými faktormi daného ochorenia.

  Pod vedením Mgr. Lenky Lesňákovej sa v priestoroch školy konala prednáška, ktorá bola zameraná na viaceré oblasti:

  • Osvojiť si správny postup pri samovyšetrovaní prsníkov.
  • Oboznámiť študentky o rizikových faktoroch karcinómu prsníka.
  • Vysvetliť význam prevencie.
  • Informovať o dôležitosti absolvovania preventívnych prehliadok u gynekológa.
  • Informovať o zásadách zdravého životného štýlu.

  Očakávané prínosy tohto projektu:

  • Zvýšenie zdravotného uvedomenia – zmena postoja k vlastnému zdraviu.
  • Zvýšenie počtu absolvovaných prevent. gynekologických prehliadok u mladých žien.
  • Pozitívna zmena životného štýlu.

  Ing. Martina Pristašová

 • Stolnotenisový turnaj pre mládež a dospelých

  Stolnotenisový turnaj pre mládež a dospelých

  Centrum voľného času a Mestský úrad v Medzilaborciach zorganizovali 31. mája III. ročník stolnotenisového turnaja pre mládež a dospelých mesta a blízkeho okolia. Päť trojčlenných mužstiev sa stretlo v telocvični na ZŠ na Ul. Duchnovičovej v jednom kole systémom každý s každým.

  Víťazstvo našej školy bolo viac než isté. Zárukou toho bol hlavne učiteľ Marián Mazanec, aktívny stolnotenista. Samozrejme, že mal v tíme ďalších spoľahlivých hráčov – Petra Lopatu a Jozefa Vajdičku.

  Spestrením podujatia bola hra kolotoč, kde prvenstvo z minulého ročníka obhájil Patrik Milo z mužstva DeD kpt. Nálepku.

  Vyhodnotenie sa konalo v jedálni školy, kde diplomy a ceny pre prvé tri mužstvá odovzdal primátor mesta Ivan Solej.

  Konečná tabuľka :
  1. SOŠ A. WARHOLA                         4          3          1          0          23 : 7         11 b.
  2. MESTO MEDZILABORCE             4          3          1          0          23 : 12       11 b.
  3. STO KRÁSNY BROD                     4          2          0          2          18 : 17         8 b.
  4. TJ DRUŽSTEVNÍK ČERTIŽNÉ    4          0          1          3          11 : 23         5 b.
  5. DeD KPT. NÁLEPKU                     4          0          1          3            7 : 23         5 b.

  02

Kalendár

<< Júl 2022 >>
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 Rozvrh hodín

  od do
1. 07:55 08:40
2. 08:45 09:30
3. 09:35 10:20
4. 10:40 11:25
5. 11:35 12:20
6. 12:50 13:35
7. 13:40  14:25
8. 14:30 15:15

Kontakt

Spojená škola

Duchnovičova 506

068 01 Medzilaborce

 

e-mail: sosaw@post.sk

tel.: 057 / 73 21 348

slide-01 slide-02 slide-03 slide-04 slide-05

VÁŠ DISPLEJ JE PRÍLIŠ
MALÝ PRE ZOBRAZENIE
TEJTO STRÁNKY.
POUŽITE DISPLEJ
S VYŠŠÍM ROZLÍŠENÍM.
************************************
YOUR DEVICE IS TOO SMALL
FOR BROWSING THIS PAGE.
USE A DEVICE
WITH HIGHER RESOLUTION.